Ženy a podnikání

office-620822_1920Před několika lety jsem se rozhodla skočit do podnikání. Jediné, co jsem věděla bylo, že nemám na to být zaměstnancem. Jsem beran každým coulem a i když mám slušné chování, jsem organizačně i komunikačně schopná a navíc loajální a tedy jsem relativně ideální zaměstnanec, věděla jsem, že pracovat pro někoho je pro mne ubíjející a já už nechci nadřízeného.

Jenže můj první skok do podnikání byl ve všech směrech špatný. Psal se rok 2011 a já jen věděla musím pryč. Překotný odchod ze zaměstnání, neznalost světa podnikání a hlavně neznalost sebe samé a ani potuchy o tom, co bych chtěla v životě dělat mě zavedli do realit. Pro člověka jako já naprosto špatná volba. Neumím lhát, neumím předstírat a když se mi někdo nebo něco nelíbí, poznáte to na mne okamžitě a nemusíte být ani psychology a ani nemuíste umět číst myšlenky. Neskrývám to, nechci a ani bych to neuměla. Jsem přímá a tak mi to vyhovuje.

Jenže v realitách musíte umět prodat i něco, co byste si sami nekoupili, i kdybyste vyhráli miliardy. Navíc jsem zjistila, že musíte mít hodně ostré lokty a něco jako fair play se v tomto oboru nenosí, stalo se mi několikrát, že mě vyšachoval jiný realiťák a to způsobem, ze kterého mi bylo zle. Jsem prostě zásadová a nemám ráda špinavou hru. Jenže pro takového člověka jsou reality špatný business, alespoň tak to vnímám já. Možná hrálo roli i to, že jsem ani nevěděla, co chci. Netušila jsem, jakou ženou jsem a co se skrývá v mém nitru. Neměla jsem potuchy, kam směřuji, neznala jsem svoji vnitřní hodnotu a sebeláska v mém životě neexistovala. Mé sebevědomí se okolí jevilo jako v pořádku, ale já cítila, že to není tak dobré jak by mělo, nevěřila jsem sama sobě.

Když jsem vstupovala do druhého podnikání, bylo to o něčem zcela jiném. Díky koučinkovému programu v Americe, v němž jsem se naučila techniky, které nyní používám při individuálním koučinku s klienty, jsem změnila své vnímání sebe same, objevila v sobě vnitřní hodnotu a zamilovala jsem se do sebe, a tím i svého života. Vstupovala jsem do podnikání s vědomím, že je to to pravé pro mne a cítila jsem vzrušení spojené s věděním, že je to ono, že tudy půjdu dál. Cítíla jsem své vnitřní volání. Měla jsem víru v sebe a věděla jsem, že koučink a pomoc lidem v těžkých životních situacích je mým životním posláním.

Navíc jsem se naučila techniky, které mi pomohly začít vytvářet hojnost, která se dnes a denně zvětšuje. A za to jsem nesmírně vděčná. Ve skupinovém koučinku principy hojnosti, který spouštím opět na jaře, učím své klienty měnit svoji energii nejenom týkající se hojnosti peněz, ale hojnosti jako takové.

Dnes vím, že spojení spirituální a vědomostní je tím nejnepším způsobem, jak dosáhnout úspěchu nejenom v podnikání, ale celkově v životě.

Já měla výhodu, v koučinkové akademii jsme se učili nejenom práci s energií a tedy změnu své energie tak, abychom si přitahovali hojnost, ale také jsme se učili ekonomickou stránku podnikání jako kouč. Navíc mám sama ekonomické vzdělání a tedy i myšlení. To určitě pomohlo. A také vím, že když se vrhám do nového oboru, musím daný obor studovat, ne se vrhnout jenom s vědomím, že zvyšuji vibrace v oblasti hojnosti. Práce s energií vaše výsledky urychlý a znásobí, ale pokud nemáte ani šajnu, jak na to po fyzické stránce (tedy nemáte potřebné informace, jak na to), úspěchu zřejmě nedosáhnete. A proto jsem začala studovat online marketing u Stáni Mrázkové. Mé první webové stránky mě stály 16 tisíc a vlastně jsem do nich ani nemohla bez programátorky zasáhnout a něco měnit. Při tvoření dalších stránek jsem již byla chytřejší a pořídila si MioWeb, kde si stránky mohu tvořit a spravovat sama. A pak se učila s dalšími pomocníky pro mé online podnikání, a také začala studovat další zahraniční programy týkající se mého oboru, tedy koučinku.

 

A proto chcete-li začít podnikat, mám pro vás pár tipů:

 

1. Najděte si dobrého kouče – pomůže vám ujasnit si, co chcete a povede vás na vaší cestě k úspěšnému podnikání (po cestě vás totiž bude čekat spousta překážek, které budete muset překonat a ne se hned vzdát, posílení sama sebe zevnitř je tedy pro podnikatele zásadní).

2. Zažehněte v sobě sebelásku. Když totiž vyzařujete do světa vibrace lásky a uspokojení, pak to druzí cítí a chtějí být s vámi nebo ve vašem okolí a to je pro nás ženy podnikatelky prostě k nezaplacení, přitahujeme si tak klienty s lehkostí a to ne ledajaké klienty, ale ty, kteří s námi chtějí pracovat a naše práce se tak stává koníčkem.

3. Energie je pro podnikání důležitá. S koučem jste si ujasnily, co chcete a začaly jste se mít končeně rády. Je na čase začít se spojovat s energií svého budoucího úspěšného já, té ženy podnikatelky, která má život, o kterém snila. Pokud nevíte, jak na to v programu Bohyně lásky se spojování s budoucím já věnujeme společně – provedu vás velmi silnou meditací, která urychlí vaši transformaci.

4. Nezapomeňte na fyzické kroky. Máte připravenou půdu na úrovni energie a nyní je zapotřebí práce ve fyzickém světě – začněte si shánět potřebné informace v daném oboru, najděte si online kurz, který se věnuje této tématice, zajděte do knihovny a začněte studovat a vzdělávat se v daném oboru.

5. Studium je základem růstu. Najděte si nějaký kurz nebo knihu, které se věnují podnikatelům začátečníkům. Věřte mi, že podnikání a zaměstnání jsou tak odlišné, že pokud jste pouze zaměstnancem třeba deset a více let jako tomu bylo u mně, můžete zažít pořádný šok a tak je potřeba se na nový způsob života přirpavit. Nedávno jsem objevila skvělý kurz pro začínající pondiktalky, který mě opravdu oslovil a skoro lituju, že v době, kdy jsem já začínala podnikat, ještě nebyl k dispozici. Online kurz pro podnikatelky najdete ZDE.

Být sama sobě šéfem vám změní život k nepoznání. Už nikdy nebudete chtít být zaměstnaná, budete si moci naplánovat svůj čas podle sebe, budete volná a svobodná. Nebude to zadarmo a budete muset investovat. Ze začátku hodně svého volného času (ke studiu i k práci na sobě), budete muset investovat své peníze a nebo si i vzít půjčku. Když ale skloubíte práci fyzickou (kurzy o podnikání a kurzy související s vaším oborem) a energetickou (tedy práci ve svém nitru, rozvíjení sebelásky), pak se začnou dít zázraky a vase podnikání bude příjemné a snadné.

 

Moje cesta ke svobodě

V roce 2014 jsem začínala odznova, nové podnikání. Nejprve jsem podnikala při zaměstnání a na osamostatnění se připravovala. Věděla jsem co chci a kam směřuji. To je základ. Abych zjistila, co chci, musela jsem klesnout až na dno. Můj celý příběh popisuji v knize Alfa bohyně. Člověk ale nemusí klesnout tak hluboko, aby v sobě objevil své poslání. Začátky nebyly tak jednoduché. Pracovala jsem 18h denně. Přes den ve svém zaměstnání a po večerech doma u svého počítače. Studovala jsem a rostla. Tak jak jsem rostla já uvnitř (díky vnitřní práci a také studiu), tak rostla i má vnitřní hodnota a mé sebevědomí. V roce 2015 jsem se osamostatnila a začala podnikat na plný úvazek, příjem vzrostl natolik, že jsem byla schopná se krásně uživit pouze z podnikání. Začala jsem na sobě pracovat víc a pracovala jsem na zvýšení hojnosti.

Cílem bylo zdvojnásobení příjmů z podnikání. To se mi podařilo a já v roce 2016 opravdu zdvojnásobila příjmy a to tak, že se staly dvojnásobkem toho, co jsem dřív vydělávala jako zaměstnanec. Nestalo se to ale samo. Díky program Principy hojnosti, který dnes učím své klienty v rámci skupinového koučinku, jsem začala zvyšovat své příjmy. Koncem roku 2016 jsem si stanovila nové finanční cíle a nové cíle soukromé.

A světe div se, ze začátku roku 2017 se věci začaly opět měnit a já nyní v únoru mohu říci, že mé finanční cíle se začínají projevovat ve fyzické realitě a můj první sen, cesta na Bali a podnikání z dálky se opět stává skutečností. V tuto chvíli, kdy čtete tento článek, jsem buď připravená k odjezdu a nebo již čekám na letišti, až se můj první sen splní. Nebýt principů hojnosti, které nyní znám, tak bych tady rozhodně neseděla. Ale ty samy o sobě by nestačily, kdybych zároveň neinvestovala svůj čas, ale take peníze ke studiu, ať již koučinku nebo online marketingu a ostatních oborů, které ke svému podnikání potřebuji.

Zatímco budu na pláži, můžete se začíst do knih, které vám pomohou posunout se v životě dál. A nebo se přihlásit do kurzů, které vaše podnikání posunou dál.

Zde jsou mé tipy:

 1. Kniha Podnikání z pláže, Stáňa Mrázková – velmi inspirativní kniha, ve které si neustále čtu, abych získala větší motivaci.
 2. E-book Jak napsat eBook za 14 dní, Stáňa Mrázková, znamenal start mého podnikání.
 3. Svou knihu Alfa bohyně bych nikdy nenapsala a nevydala, nebýt opět Stáni Mrázkové a jejího skvělého ebooku Jak napsat knihu, tento eBook byl pro mne k nezaplacení.
 4. Chcete-li úspěšně podnikat potřebujete k tomu webové stránky a také blog a databázi čtenářů. Ucelený kurz o tom, jak to funguje a co dělat najdete u Davida Kirše pod názvem Email Academy. Další skvělý kurz, který jsem absolvovala.
 5. Kniha Sama sobě šéfem, do které jsem se nyní začetla, je další skvělou publikací, která by neměla chybět ve vaší knihovně. Napsala ji Alexandra John, která také vytvořila online kurz pro začínající podnikatelky se stejným názvem Sama sobě šéfem. A aby byl seznam celý a opravdu vás podpořil, nemohu nepřidat své dva kurzy, které považuji pro podnikatelky za zcela zásadní.
 6. Online kurz Bohyně lásky, který vám pomůže změnit energii a tím pádem vaši přitažlivost a tak je pro přitahování si klientů velmi důležitá. Ženy si jej moc pochvalují a já jsem za to vděčná.
 7. V neposlední řadě do seznamu patří skupinový koučink Principy hojnosti, který učím nepravidelně cca 2x do roka a tak je potřeba si ohlídat start, abyste jej nepropásly.

 

Uff. Tak výčet máme za sebou. :-) Je toho opravdu hodně. Rozhodně nepodceňujte svoji přípravu, ta se vám totiž časem zúročí. Do podnikání musíte vždy investovat a to nejenom peníze, ale hlavně svoji energii a čas. Vzdělávání v daném oboru a duševní růst, tedy práce na svém vnitřním světě jsou předpokladem k úspěchu. Bez nich to bude procházka ne růžovou, ale velmi trnitou zahradou a je dost pravděpodobné, že to vzdáte dřív než pořádně začnete. Přeji vám novým podnikatelkám, ale i těm z vás, které již podnikají, hodně úspěchů.

Eva Paclíková
Profesionální vztahová a transformační koučka. Miluje život a osobní růst. Za své poslání považuje pomáhat lidem měnit jejich sny v realitu a učit je, jak posilovat sami sebe zevnitř. Náš vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa! Eva je autorkou tištěných knih Alfa bohyně a Vaše nová realita , eBooku Rozchod jako nová příležitost , tvůrkyní online transformačního programu pro ženy Bohyně lásky a programu Harmonizace čaker. Eva je také mentorkou a průvodkyní skupinových koučinků Přitáhněte si ideálního partnera a také Vytvořte si harmonický vztah duše. Více o Evě se dočtete ZDE.
Komentáře
 • Stáhni si eBook zdarma a objev 5 snadných tipů, jak se začít mít ráda hned teď

  Sebeláska je magnet, který změní tvůj život k nepoznání. Na nic nečekej a začni se mít ráda hned teď. Díky těmto pěti snadným tipům započneš cestu ke své sebelásce a novému životu. Každá cesta, která má tisíce mil, začíná prvním krokem!

 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky