Ve zdravém těle zdravý duch

qi-gong-761099_960_720Stejně jako se potřebujeme starat o svoji duši, o tu naši nefyzickou část, která tvoří většinu našeho „já“, tak potřebujeme věnovat péči svému tělu.

V programu Bohyně lásky věnuji tělu celou jednu lekci.

Proč?

Protože tělo je chrámem, ve kterém žije to nejcennější, co na světě máme, naše duše.
Kdybychom toto tělo Bohyně neměli, kde by naše duše, naše vyšší já žilo?

Je velmi důležité věnovat se svým vnitřním potřebám a růst jako člověk, vyvíjet se v Bohyni, která miluje samu sebe a která má přesně nastaveny své hranice a kdokoli se do jejího okolí přiblíží, ihned pocítí, o jakou silnou ženu se jedná.

Co by to ale bylo za Bohyni, kdyby se nestarala o své tělo?

Vždyť toto krásné tělo tě tolik miluje, stará se o to, abys měla kyslík, abys mohla dýchat, hýbat se, slyšet, vidět, dotýkat se svých nejbližších.

Přesto tolik žen odmítá své tělo, doslova ho nenávidí. Neustále si stěžují na to, že jsou jejich boky příliš široké, prsa příliš malá nebo příliš velká. Když se podívají na své bříško, mnohdy mají pocit, že je jim z něj špatně a nemoho se na něj ani podívat.

Patříš mezi ně? Pak čti dál …

Tvoje tělo tě miluje takovou jaká jsi, stejně tak jako tě miluje i tvoje duše a každý den ti to dokazuje. Vždyť se nemusíš o nic starat, dýchá za tebe, tvé srdce denně pracuje, aby rozlilo po tvém těle krev, tvoje nohy tě nosí, díky nim tančíš, běžíš za svým děťátkem, tvoje ruce mohou hladit tvého milovaného partnera, ale díky nim můžeš pohladit i tvého starého otce, kterému dnes není dobře. Vždyť tvé tělo je tu tolik let, celá desetiletí ti věrně slouží a snaží se, abys mohla žít svůj žvot naplno, aniž bys musela vědomě přitahovat kyslík nebo aniž bys musela vynaložit jakoukkoli práci na to, aby se tvé tělo mohlo hýbat.

Tak proč jej tolik nenávidíš? Proč se na něj nemůžeš ani podívat do zrcadla, jenom kvůli pár faldíkům na bříšku jsi na něj skoro zlá. Snažíš se rozdat se a všem svým rodinným příslušníkům dát svoji lásku a pozornost, ale co tvoje tělo?

Co bude s ním, kdo dá lásku jemu? Kdo ho pohladí a kdo ho bude milovat, když ne ty?
Spoléháš se na svého partnera, že jej bude hladit, laskat a milovat? Jak jej může milovat tvůj partner, když ty sama své tělo odmítáš a nemáš ho ráda?

Tvým úkolem je vyjádřit svému tělu vděčnost, milovat jej tak, jak matka miluje své dítě. 

Proč?

Tvoje tělo s tebou bude celý tvůj život a i když bude tvá duše krásná a rozvinutá, bez těla nemá kde bydlet. Tvá duše je bez tvého těla ztracená jako malé dítě bez domova a bez místa, kde ho mají rádi.

Také bys nechala malé dítě bez domova a bez lásky? Ne.

Nenechávej svoji duši bez teplého přívětivého domova a zamiluj se do svého těla.

V online programu Bohyně lásky se Bohyně učí milovat své tělo v celé jedné lekci. Považuji to za nutnou součást života Bohyně lásky, milovat své tělo bezmezně a nepodmíněně. To proto, že jejich duše může být sebekrásnější a ony se mohou cítit vnitřně na vrcholu, ale když je jejich tělo samo a smutné, bez lásky a pochopení, riskují, že se jejich duše brzy nebude mít kam schovat a kde se cítit dobře.

Stejně tak jako duši může pomoci dobrý osobní kouč, tak může našemu tělu pomoci dobrý trenér.

Já sama mám svoji koučku osobního rozvoje, je jí moje kolegyně, Irka, která je mi blízká nejenom svým myšlením, ale i tím, že se věnuje stejnému koučinku jako já. Maeve, má koučka, mě před časem přivedla k úžasnému cvičení Qi Gong, které jsem nedávno sdílela se svými Bohyněmi v tajné FB skupině. Ale i přesto, že své tělo miluji a snažím se mu dávat to nejlepší, co jen jde, ať už se bavíme o jídle nebo o pohybu, i já jsem došla k závěru, že mít kouče je prostě k nezaplacení, a to nejenom kouče pro duši, ale i tělo.

Kouče na duši již mám, a tak jsem se poohlédla i po kouči pro tělo, tedy osobním trenérovi. A mohu říci, že jsem za to ráda.

Člověk se může motivovat jak chce, ale když se musí zodpovídat svému kočouvi a ví, že týden co týden jeho kouč/ trenér uvidí jeho výsledky. Že se ho zeptá, jak pokračuje ve své proměně, jak plní denní úkoly, to je prostě motivace k nezaplacení. Výsledky pak vyletí do neuvěřitelných výšek, ke kterým bychom sami jen těžko došli.

Proto nezapomínejte na to, že i vaše tělo je bránou k vašemu úspěchu. Vše je energie, stejně tak i naše tělo. Čím více pozitivní energie vydáme směrem zevnitř ven, tedy třeba i sportem, tím více pozitivní energie se nám vrátí zpět. Stejně tak je energií i jídlo. Co dáváte svému tělu? Všímáte si toho, jakou energii v podobě jídla přijímáte?
Nebo do sebe nacpete jídlo jenom abyste jedli?

Bohyně dobře vědí, že jejich tělo je chrám, je to místo, kde sídlí jejich duše, a tak o něj pečují a starají se o něj s láskou. Nejenom sportem a aktivitami, ale také tím, že si všímají co jedí a příjem potravy pro ně není jen rychlým aktem a nutností, která musí proběhnout co nejrychleji, ale je to obřad, příležitost poděkovat svému tělu za to, že tu je a že chrání jejich orgány, dopřává jim život plný lásky, krásy a nevšedních zážitků.

Zamiluj se do svého těla jako pravá Bohyně.

Tvé tělo ti za to poděkuje tím, že ti bude věrně sloužit až do smrti.

Eva Paclíková
Profesionální vztahová a transformační koučka. Miluje život a osobní růst. Za své poslání považuje pomáhat lidem měnit jejich sny v realitu a učit je, jak posilovat sami sebe zevnitř. Náš vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa! Eva je autorkou tištěných knih Alfa bohyně a Vaše nová realita , eBooku Rozchod jako nová příležitost , tvůrkyní online transformačního programu pro ženy Bohyně lásky a programu Harmonizace čaker. Eva je také mentorkou a průvodkyní skupinových koučinků Přitáhněte si ideálního partnera a také Vytvořte si harmonický vztah duše. Více o Evě se dočtete ZDE.
Komentáře
  • Stáhni si eBook zdarma a objev 5 snadných tipů, jak se začít mít ráda hned teď

    Sebeláska je magnet, který změní tvůj život k nepoznání. Na nic nečekej a začni se mít ráda hned teď. Díky těmto pěti snadným tipům započneš cestu ke své sebelásce a novému životu. Každá cesta, která má tisíce mil, začíná prvním krokem!

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky