Strach vás brzdí v úspěchu, pojďme to spolu změnit …

forest_face_fogVětšina z nás je denně vystavována různým druhům strachů. Máme strach, že nebudeme mít dostatek peněz. Bojíme se, že nás partner opustí nebo podvede. Obáváme se toho, co řekne šéf na to, že je naše dítě opět nemocné.

Strach je velmi častou emocí a má různé podoby.

Strach ve své podstatě není špatný. Má za úkol nás varovat před nějakou životu ohrožující událostí. Bohužel nebo spíš bohudík doba, kdy bychom se museli bát vyjít ven z jeskyně, aby nás nenapadl dinosarus, je dávno pryč.

Naše strachy ale přetrvávají a většina z nich nás chrání zcela zbytečně. Jsou to strachy, které jsou vyvolány naší myslí a naším podvědomím díky minulým zkušenostem a nebo často díky něčemu, co by teoreticky mohlo nastat, protože se to stalo někomu v našem okolí. Často se bojíme zcela zbytečně. Denně sledujeme hororové zprávy z celého světa a strachujeme se něčeho, co se stalo na druhém konci světa. Tím, že se ale bojíme, si můžeme podobné hororové situace přitáhnout i do svého života. Zákon přitažlivosti funguje vždy a neustále.

V minulém článku jsem psala o knihách, které mi změnily život. Často si přečteme nějakou knihu, která otevře brány našemu novému myšlení. Vyztovří tzv. AHA moment a my máme pocit, že změna naší situace je více než možná.

Ale ….

Starý známý strach vystrčí své růžky a postará se o to, abychom zůstali raději při zemi. Tam, kde jsme zvyklí a tam, kde se nám nemůže nic stát.

Vědění vs. realita

Kdyby tak ale stačilo přečíst si pár knih a náš život by se rázem změnil jako mávnutím pírka. Někdy tomu tak je, ale většinou je to jen začátek té změny, kterou je nutné projít, aby se náš život opravdu změnil.

Bohužel realita je často mnohem složitější, než bychom si přáli.

Na vědomé úrovni věcem rozumíme. Víme, jak si správně přát, jak jít za svými sny, ale přesto jako by nás něco brzdilo.

Je to naše podvědomí. Tato větší část našeho já, která se nám snaží bránit v úspěchu.

Proč to dělá?

V dobré víře se nás snaží ochránit. V minulosti jsme prošli zkušenostmi, které v nás nyní vzbuzují nejrůznější strachy. A tak aniž bychom si to uvědomovali, stojíme na místě paralyzováni strachem a nemůžeme se hnout.

Strach – přítel nebo protivník?

Strach je ta nejsilnější negativní emoce, která má nejrůznější podoby.
Možná jste četli můj eBook o emocích – Jak emoce ovlivňují náš život?, který si můžete zdarma stáhnout na mých stránkách věnovaných EFT terapii.

Strach můžeme mít z neúspěchu, z toho, že nejsme dost dobří, nezasloužíme si uspět. Bojíme se neznáma, bojíme se nových neprozkoumaných situací, se kterými nejsme seznámeni a nevíme tak, co nás čeká.

Strach má ale často podoby, které bychom neočekávali. Můžeme mít totiž strach uspět, strach, že když budeme lepší než naše rodina, přítelkyně, dcera, pak nás tito naši milovaní nebudou mít rádi, budou nám závidět. A tak se raději držíme při zemi a jsme na stejné lodi s těmi, které milujeme. Vědomě sice chceme být šťastní a úspěšní, ale podvědomě nechceme přijít o něco nebo někoho, kdo je našemu srdci blízký, a tak sami sebe brzdíme. Často o tom ale vůbec nevíme, a tak stále dokola vysíláme svá přání.

Toužím po penězích, chci harmonický partnerský vztah.

Strach nám ale nedovolí, abychom naši touhu získali.

V našem podvědomí, tam, kam naše logické uvažování nedohlédne, je uložen vzorec přesvědčení:

  • je lepší být sama, než aby mi ublížil další muž,
  • je lepší být na mizině, než aby mě má rodina nebo mí přátelé neměli rádi.

A tak tiše trpíme dál. Náš strach je totiž uložen tak hluboko, že si to neuvědomujeme a jediné, co vidíme naprosto jasně je: Vesmír mi nechce splnit mé přání, asi mě nemá rád. Já si to nezasloužím. Ten zákon přitažlivosti nefunguje, to je holý nesmysl. Možná těm ostatním, ale já mám prostě smůlu.

Náš strach, naše obavy, domněky a pochyby ovládly naši mysl a pocity a my své přání nevědomky rušíme.

Vesmír pak reaguje na naše nejsilnější přání, tedy na strach, že se naše přání nesplní. Reaguje na naše pochyby, že já tohle prostě nedokážu, nejsem dost dobrá/ý.

A protože nás Vesmír bezmezně miluje a snaží se nám splnit vše, co nám na očích vidí, odpoví na naše přání a pošle nám potvrzení našich myšlenek a pocitů.

Do svého života přitahujete nejenom to, co milujete, ale také to, čeho se nejvíce obáváte. Takovou sílu má strach.

Bojíš se, že to nezvládneš? Máš strach, že nikdy nebudeš šťastná? Tak já Ti pomůžu dosáhnout Tvého přání a udělám vše proto, abys byla nešťastná.

„No jo, ale co dělat, když ani nevím, co mě blokuje? Nevím, jaký mám strach a čeho se bojím.“

„A i kdybych to věděl, tak co s tím?“

MÁM PRO VÁS ŘEŠENÍ

Existuje spousta technik, které vám s vaším strachem mohou pomoci.

Během koučinku pracuji s klienty na nejrůznějších technikách.

Dnes vám ale ukážu techniku EFT, které se věnuji při svých terapiích. Je jednoduchá, rychlá a velmi účinná. A zvládnete ji i sami. A pokud je váš problém závažnější nebo si nebudete vědět rady, vždy můžete vyhledat pomoc kvalifikovaného terapeuta.

Připravila jsem pro vás krátké video na téma strach.

VIDEO si můžete pustit ZDE

Můžete tak následovat mé instrukce ve videu a případně doplnit svůj vlastní strach podle oblasti, kterou právě řešíte.

Kdo jste četli mé eBooky, pak již máte k dispozici eBook Minutový recept na radost, kde jste se dozvěděli, kde jsou meridiánové body, na které se ťuká a také jste zde našli tipy na fráze, které lze použít při ťukání.

Kdo EFT ještě neznáte, určitě se podívejte na mé stránky: www.evapaclikova.cz, kde najdete i obrázek bodů, na které se ťuká. Dozvíte se zde také to, na co je EFT dobré a jak vám může pomoci.

EFT je jednoduchá a často rychlá metoda, kterou se dají odstanit nejrůznější bloky, strachy a obavy, které nás brzdí a znemožňují nám žít svůj život naplno.

Protože opakem strachu je láska, ta nejsilnější pozitivní emoce, zmíním zde i další techniku, o které jsem nedávno psala ve svém článku a kterou vám určitě doporučuji vyzkoušet,

Jmenuje se Ho’oponopono, je velmi jednoduchá a můžete ji zkombinovat právě s EFT.Zde je článek o Ho’oponopono.

Krásné ťukání :-)

Eva Paclíková
Profesionální vztahová a transformační koučka. Miluje život a osobní růst. Za své poslání považuje pomáhat lidem měnit jejich sny v realitu a učit je, jak posilovat sami sebe zevnitř. Náš vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa! Eva je autorkou tištěných knih Alfa bohyně a Vaše nová realita , eBooku Rozchod jako nová příležitost , tvůrkyní online transformačního programu pro ženy Bohyně lásky a programu Harmonizace čaker. Eva je také mentorkou a průvodkyní skupinových koučinků Přitáhněte si ideálního partnera a také Vytvořte si harmonický vztah duše. Více o Evě se dočtete ZDE.
Komentáře
  • Stáhni si eBook zdarma a objev 5 snadných tipů, jak se začít mít ráda hned teď

    Sebeláska je magnet, který změní tvůj život k nepoznání. Na nic nečekej a začni se mít ráda hned teď. Díky těmto pěti snadným tipům započneš cestu ke své sebelásce a novému životu. Každá cesta, která má tisíce mil, začíná prvním krokem!

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky