Je první máj, lásky čas, udělejte něco sama pro sebe!

clouds-958961_1920Je prvního května a já jsem nadšená, můj další sen se plní. Odlétám do Londýna. Londýn je mým druhým domovem, strávila jsem tu tři roky svého mládí. V roce 2003 jsem sem přijela jako mladá a celkem stydlivá slečna, která do té doby neopustila svůj rodný dům. Ty tři roky mi změnily život a změnily i mě. Už jsem nebyla ta stydlivá mladá holka. Život v Londýně je krásný, ale není snadný. Bydlení a doprava jsou tu v porovnání s Prahou velmi drahé. Navíc se musíte spolehnout sami na sebe. Alespoň já to tak vždy měla. Měla jsem spoustu kamarádů, ale z našich končin jen opravdu hrstku a to všechny ze Slovenska. Češky mě tu nějak nebraly. Jejich smůla :-))).

S dvěma svými kamarádkami jsem celou dobu ve spojení, už tomu bude 14 let, jsou obě Slovendy a já je mám ráda. Takže se mooc těším i na Tebe, Péťo :-). Některá přátelství se časem někam vytratí a jiná zůstanou navždy.

Tato cesta je ale pro mne velmi speciální. Láska k Londýnu je a už vždycky bude celoživotní. Kdo zde nežil víc jak rok, tak zřejmě nikdy nepochopí. Pár měsíců a několik let je opravdu rozdíl. Přesto jsem ale šťastná v Praze. V porovnání s Londýnem je Praha taková příjemná vesnice a to je přesně pro mne. Jenže já se zúčastním semináře Paula McKenny, předního britského hypnotizéra a kouče a Richarda Bandlera, NLP co-founder, a jsem z toho úplně rozrušená, excited. Slovo excited se často překládá jako vzrušená, ale nechci, abyste si to vyložili jinak než je to myšleno, tak řekněme, že jsem prostě nadšená a natěšená, že se tváří v tvář setkám s někým, kdo mě a nyní i moji práci nesmírně ovlivnil. Paul McKenna byl prvním autorem, kterého jsem začala kolem roku 2004 číst, poslouchala jsem jeho CDčka na zvýšení sebevědomí, četla jeho knihy. Zamilovala se do jeho hlasu, prostě je to pro mne muž, který je důležitou součástí mého života. :-) A to nejenom soukromého (díky němu jsem začala zvyšovat své sebevědomí), ale také pracovního.

Dokonce jsem se jím inspirovala pro vytvoření hypnózy na přepis dětství, kterou používám během skupinového koučinku Přitáhněte si ideálního partnera, jenž začíná již za pár dní.

Protože v Londýně strávím celý týden, mám domluvené schůzky nejenom se svými přáteli, ale také se svojí kolegyní z koučinkové akademie, Kate, která je mojí drahou přítelkyní a koučkou. Také po dlouhé době uvidím svého ilustrátora Kena, který pro mne namaloval krásné obrázky do knihy Alfa bohyně a potkám se také s několika novými kontakty, lidmi, kteří stejně jako já pomáhají ženám, aby v sobě probudily sebelásku. Je to téma, které se týká i vás, pánové. Já se zaměřuji na ženy, protože mám pocit, že mě více potřebují. I když jsem vždy mile překvapená, když si můj koučink objedná nějaký muž. Je jich stále jen hrstka, ale já jsem za ně vděčná. Muž, který si uvědomuje, že má možná „problém“ někde uvnitř, který je potřeba zahojit a chce do toho jít, je pro mě prostě kabrňák. Mnoho mužů stále nenachází cestu do svého nitru a to je velká škoda. Ale věřím, že se vše mění a mužům se postupně otevírá cestička k jejich pocitům.

Možná právě proto se zaměřuji na ženy, které mají velký dar, dokáží cítit pocity ve svém nitru a dokáží se s nimi lépe spojit. I když to není pravidlo. Nicméně žena, která je tzv. probuzená a která v sobě již probudila sebelásku, má velký přínos pro tento svět. Dokáže pak lépe vést a vychovávat své děti, které jsou naší budoucností, a dokáže pomoci i svému muži nebo mužům v jejím okolí (otci, bratrovi, strýci,..), je pro ni snadnější mu naslouchat. Její síla a sebeláska se totiž odrážejí v jejím okolí. Často se lidé mění tak, jak se mění ona sama.

 

Byl první máj, byl lásky čas…

Protože je dnes prvního máje a to je lásky čas, přála bych si, abyste sami sebe zahrnuli láskou.

Ať jste žena nebo muž, dovolte si dělat dnes to, co milujete. Protože i o tom je sebeláska. Milovat sám sebe znamená dělat to, co miluju, ponořit se do aktivit, které ve mne vzbuzují ty nádherné pocity nadšení a vzrušení. Jako malé dítě, které dostane hračku a ponoří se do hry se vším všudy, ponořte se dnes do takové aktivity, kterou doopravdy milujete, která ve vás vzbuzuje ten pocit Hmmmm, to je nádhera. Ať už je to příjemná koupel se svíčkami, dobré jídlo v dobré restauraci nebo je to chvilka poslechu své oblíbené hudby. Možná jste jako já knihomol a milujete zalézt si do peřin s teplým čajem nebo kávou a knížkou, která ve vás vzbuzuje naději, pobavení nebo chuť jít do akce a začít konečně žít život snů.

Stejně jako já si dopřeju týden jenom pro sebe ve svém druhém domově, kde budu meditovat, setkávat se se stejně naladěnými lidmi a získávat nové znalosti v oblasti hypnózy a NLP, což jsou všechno aktivity, které mě nesmírně naplňují a dodávají mi spoustu elánu a energie, tak i vy můžete sami sebe obdarovat něčím výjimečným. Je jedno, jestli je to „malý“ nebo „velký“ dárek, ale důležité je, aby byl od srdce.

Dnes je čas, který přeje lásce a já bych si přála, abyste chápali důležitost sebelásky. Od té se pak odvíjí všechno ostatní. Udělejte si dnes krásný den s partnerem, ale dopřejte si i aspoň hodinku či dvě jenom sama pro sebe. Váš partner vás miluje a je určitě šťastný, když vás vidí zářivou a šťastnou. Proto bude rád, že si dopřejete i čas sama pro sebe. Pak totiž dokážete dávat lásku i jemu mnohem snadněji.

 

Můj osobní tip pro vás

Ještě než se s vámi pro dnešek rozloučím, mám pro vás jeden malý tip. Lidé se příliš často dívají na to, co mají jiní a srovnávají se s nimi. Pak přijdou staré známé myšlenky a přesvědčení typické pro oběti: „ona na to má, ale já ne“, „on si to může dovolit, ale já vydělávám jen tolik a tolik.“

Čas od času mi někdo napíše, že si mé služby nebo něco jiného nemůže dovolit. Já to slovo nemám ráda. Jsem z rodiny, kdy jsme si mnoho věcí nemohli dovolit a i mně nějakou dobu trvalo, než jsem se z podprůměrného platu vyšplhala tam, kde jsem dneska. Dnes jsem úplně někde jinde a já vím, že to dokážete i vy. Není to o tom, co se ve vašem životě děje nyní nebo z jaké rodiny pocházíte a kde jste vyrůstali. Je to pouze o vnitřní síle a vytrvalosti. A tu si může vybudovat každý. Je to lehké? Ne zcela a když jde člověk sám. Mně to, co se finanční stránky týká, trvalo přes deset let. A to jenom proto, že jsem šla sama. Když jdete s někým, ať již v kurzu nebo s koučem a nebo třeba s kamarádkou, která smýšlí stejně nebo podobně, pak je ta cesta rychlejší.

Musíte ale začít přestat říkat, že si něco nemůžete dovolit. Tím totiž sami sebe dáváte do pozice oběti a držíte se v ní. Každá cesta začíná prvním krokem a pro vás ten první krok může znamenat afirmace: „co kdybych si to mohla dovolit“.

Dokud budete jenom ukazovat na věci a říkat přitom: „Na to nemám.“ a „To si nemůžu dovolit.“, pak to tak zůstane navždycky.

Můj recept na lásku k sobě samé: dopřávejte si co nejčastěji malá potěšení. Stačí procházka někde v klidu, chvilka sama pro sebe s tichou meditací nebo káva s kamarádkou. Pokud jste maminka od dětí, pak taková káva někde venku mimo domov, děti a manžela, může být jako meditace, je to balzám na duši. Chvíle klidu a čas jen sama pro sebe a ty, kteří vás dokáží povzbudit a nakopnout tou správnou energií. Nebo zajděte na masáž a nechte se hýčkat. Vyražte na kurz nebo seminář. Zapište se do gymu nebo investujte do svého vzdělávání.

Když budete o penězích uvažovat jako o něčem, co utrácíte, pak se není čemu divit, že se k vám nehrnou. V programu Bohyně lásky se penězům věnujeme, já totiž věřím tomu, že Bohyně je žena, která umí přitahovat peníze a nebo spíš žena, ke které se peníze hrnou tak nějak samy. Když své peníze investujete, nikoli utrácíte, pak k vám doslova chtějí. Investujte sama do sebe a posilujte sama sebe zevnitř, pak vás budou chtít nejenom muži, ale i peníze a nejenom peníze, ale i muži. :-)

Eva Paclíková
Profesionální vztahová a transformační koučka. Miluje život a osobní růst. Za své poslání považuje pomáhat lidem měnit jejich sny v realitu a učit je, jak posilovat sami sebe zevnitř. Náš vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa! Eva je autorkou tištěných knih Alfa bohyně a Vaše nová realita , eBooku Rozchod jako nová příležitost , tvůrkyní online transformačního programu pro ženy Bohyně lásky a programu Harmonizace čaker. Eva je také mentorkou a průvodkyní skupinových koučinků Přitáhněte si ideálního partnera a také Vytvořte si harmonický vztah duše. Více o Evě se dočtete ZDE.
Komentáře
  • Stáhni si eBook zdarma a objev 5 snadných tipů, jak se začít mít ráda hned teď

    Sebeláska je magnet, který změní tvůj život k nepoznání. Na nic nečekej a začni se mít ráda hned teď. Díky těmto pěti snadným tipům započneš cestu ke své sebelásce a novému životu. Každá cesta, která má tisíce mil, začíná prvním krokem!

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky