I podnikatelka a koučka má své dny

masks-833421_1920Nedávno jsem psala článek s názvem Když se vám daří, tak se vám daří. To ale platí i naopak, když se to se.., tak se to se..

Pokud jste tento článek nečetli, pak si ho můžete přečíst zde.

 

Já sama toto znám moc dobře, obě varianty.

Bohužel nebo bohudík posledních pár týdnů to v mém životě směřovalo spíše k té druhé variantě.

Od návratu do ČR jsem v jednom kole a je toho prostě moc. Vše začalo asi již na Bali, kdy jsem se od své asistentky dozvěděla, že mě bohužel bude opouštět. Její soukromý život, ale i ostatní práce ji neumožňují, aby pro mne dál pracovala. Šok, jsem na dovolené, kde i tak dost pracuji, dva roky jsem neměla dovolenou a teď taková rána. No co se dá dělat, nějak to zvládnu, najdu novou posilu a bude zase dobře.

 

Návrat do ČR byl tvrdý, první týden se projevil dost velký časový posun a já se vzbouzela tak ve 3 nebo 4h v noci a už nemohla spát, měla jsem týden pocit, že nejsem ani na Bali a ani v ČR, velmi zvláštní pocit jako byste byli někde ve vzduchu.

 

Návaly klientů na koučink, končící asistentka, blížící se termín k daňovému přiznání, dalších přehledů, registrací a kdesi cosi. Vše začalo vrcholit minulý týden, kdy se maminka dost zranila a skončila na operaci v nemocnici. Bohužel jsem se o ni začala nějak moc bát a ten stres se vším okolo se začal stupňovat. Žádný čas sama na sebe a své meditace. V neděli a pondělí jsem řešila klientku, která využila celý můj program Bohyně lásky, dokonce i půlhodinový koučink se mnou zdarma, ale druhou splátku už několik týdnů nezaplatila. Moje práce s klienty je založena na důvěře a pro své klienty se snažím dělat maximum. Proto mě její jednání docela ublížilo, to se musím přiznat. Když jsem se snažila o nějakou komunikaci, úplně mě ignorovala. Kdo mě zná, tak ví, že jsem chápající a vstřícný člověk, a tak se mě toto chování dotklo. Samozřejmě ve mně začaly proudit nejrůznější myšlenky a pocity, kdy mé ego začalo křičet: co si to sakra dovoluje, jak se může takhle chovat po tom, co jsem pro ni udělala. Tyto pocity hněvu se začaly mísit s pocity, jestli si tohle vážně zasloužím, tedy pocity oběti.

Víte, dokážu pochopit cokoli, ale když mě někdo využívá a využívá mé dobroty, tak se neznám. To doslova nesnáším. A jak známo pocit „nesnáším to“ není zrovna dobrý pocit. Hněv a zklamání nad takovým chováním začaly střídat myšlenky, jaká energie tohle ve mně způsobila? Co se ve mně děje, že jsem si do života přitáhla takového člověka? A nebo spíše jeho verzi? Co se mám díky této zkušenosti naučit? A proč se všechno tohle děje, když nevím, co dřív?

 

Důležité je, abyste pochopili, že každý ale opravdu každý člověk, který se k vám zachová takto „špatně“ a bez respektu vám něco zrcadlí. Někdy je to nerespektování sebe sama, jindy je to třeba znamení toho, že nedáváte sami sobě dostatek lásky a nebo třeba času. Jindy je to prostě znamení zastav a podívej se, jestli druhým nevycházíš vstříc víc a nedáváš jim víc než dáváš sama/sám sobě.

 

Nebo se může jednat o něco dokonce hlubšího, třeba jste sami někomu ublížili a teď se vám to vrací. Důležité ale je, že tento člověk přišel do vašeho života, aby vám něco ukázal. Třeba abyste zpřísnili systém splátek, i to může být znamení, možná jste moc benevolentní a necháte lidi, aby překračovali vaše hranice.

 

Nejsem zastáncem toho, aby si člověk nechal všechno líbit a při každé první příležitosti si řekl, to je moje energie a vibrace a tak s tím nic dělat nebudu a budu se jenom čistit. Myslím si, že je někdy potřeba udělat i potřebné kroky tady ve fyzickém životě a že to souvisí s tím, jak máme nastaveny hranice. Stejně jako by žena neměla dovolit muži, aby si z ní dělal dobrý den a podváděl ji, kde může, tak stejně tak vnímám, že pokud nechám klienty, aby po mně šlapali a ignorovali mě, jak se jim chce, tak je vlastně nechám překračovat své hranice.

 

Přesto je ale dobré začít čistit svoji vnitřní energii a tedy zabránit budoucím podobným zkušenostem.

Ať už je to cokoli, ten člověk se totiž ve vašem životě neobjevil náhodou a tím neříkám, že je ten člověk dobrý a vy špatní, to v žádném případě. Nikdo totiž není ani pouze dobrý a ani pouze špatný. Kdybyste si takovou osobu nepřitáhli vy, tak si ji přitáhne třeba někdo jiný. Ale rozhodně vám něco zrcadlí a něco vás má naučit. Proto dělat pouze fyzické kroky a žádné vnitřní energetické je také špatně.

Abych se ale vrátila k tomu, co se odehrávalo. Klientce jsem dokonce i volala, ale prostě mě tato slečna nebo paní ignoruje a zaplatit nechce. Ať už má důvod jakýkoli, já vím, že si odměnu za služby, které jsem jí poskytla, zasloužím, a také vím, že se jí tato energie vrátí. Nepřeju jí sice nic špatného, ale ze své vlastní zkušenosti vím, že vše negativní, co vysíláme ven, se k nám vrátí, často zcela jiným způsobem. Nemusíme někoho zrovna podvést, aby nás někdo podvedl, nemusíme jiného využít, aby nás někdo využil. Ale je jasné, že se nám to vrátí. Protože o tom je karma. Když jsem byla na Bali, průvodce, který mě vzal k šamanovi, mi vysvětloval co znamená karma, tak jak ji vnímají hinduisté. Karma je vlastně akce, tedy to co uděláme, podle naší akce, karmy, se k nám vrátí odpovídající reakce. Když tedy ublížím jinému, pak se mi vrátí odpovídající reakce. Když vysílám strach a negativismus, což jsem zřejmě posledních pár týdnů dělala já, i když jsem si to neuvědomovala a nebo nad tím ani upřímně nepřemýšlela, byla jsem od návratu opravdu dost vyčerpaná a přetížená, tak se k nám vrátí tato energie negativismu, ať už v jakékoli podobě. Což se stalo mně.

 

To vše mělo za následek pondělní skoro infarkt, od kterého jsem skutečně neměla daleko. Tak mocný a silný je totiž stres.

Ráno jsem měla koučink a pak jsem začala řešit další papírování, kterým se teď musím chtě nechtě jako podnikatelka prokousávat. Být sama sobě šéfem je někdy opravdu náročné.  Odpoledne jsem začala špatně dýchat, docela mě to vyděsilo a říkala jsem si co se děje, cítila jsem nesmírný vnitřní stres a nebyla si jistá, co přesně jej způsobuje, papírování, tato klientka, je to jenom doznívání něčeho co se stalo?

 

Teď vím, že to bylo znamení, že se blíží katastrofa a že mám začít měnit bod přitažlivosti. Odpoledne mi napsaly dvě klientky, že se nemohou dostat do programu harmonizace čaker. Jdu se tedy podívat do systému. Je to první den, co jsem bez asistentky a mám práce až nad hlavu, co se dá dělat. Netuším, co mě čeká. Když se přihlásím do systému, zjišťuji, že program harmonizace čaker, na kterém jsem pracovala poslední 2,5 měsíce je fuč, není zde nikde ani čárka, ani tečka, nic. Jako když se po něm slehne zem. V tu chvíli vnitřní stres zesiluje a já nemůžu popadnout dech, je mi zle, mám pocit, že se mi zatmívá před očima a o mě se pokouší infarkt, je mi tak zle, ani nemůžu brečet a jak moc bych si to teď přála. Co se to děje, proč se mi tohle děje? 2, 5 měsíce usilovné práce!

 

V tu chvíli na sebe začínám svým vnitřním hlasem křičet: jsi koučka, víš, co máš dělat, dýchej, hlavně dýchej, to bude dobrý, uklidni se, zázraky se dějí, to bude dobrý, hlavně dýchej, dýchej zhluboka. Jsem v deliriu a nevím, co se se mnou děje, jen poslouchám ten vnitřní hlas, tu koučku uvnitř mého bytí, která mi dává instrukce, co mám dělat a protože sama nevím, co dělat, jenom následuji její hlas a vedení. All is well, everything is always working out for you. Trust! Můj vnitřní hlas přepíná do angličtiny, ve které často medituji a afirmuji a pokračuje. How can I solve this? Universe is with me, I know there is a way to solve this. Please God help me. To nepomůže, musíš věřit, musíš věřit, prosby jsou k ničemu, to bude dobrý. I know all is well, I see it’s there, I see those pages, I know it’s there, I just can’t see it with my eyes but it is there somewhere, I can do this, I can find it, what can I do to save my program?

 

V hlavě se mi rojí afirmace, pozitivní přesvědčení, posilující otázky směřující k výsledku, moje vnitřní koučka mě vede z tohoto infarktu ven, začínám se cítit lépe, ale pořád nevím, kým jsem a co se přesně stalo, napsala jsem snad na všechny možné podopry, kde by mi někdo mohl pomoci, na pár minut si lehám a snažím se koncentrovat na to, co chci, program je v pořádku a lidé mi píší, že je všechno zase funkční.

 

Dovolila jsem si na chvíli vypustit, meditovat a dostat se do konečného výsledku, kde je zase všechno v pořádku. Pak jsem se cítila již mnohem lépe a cítila jsem vnitřní vědění, že je všechno tak, jak má být. Nejdůležitější moment byl ale ve chvíli, kdy jsem se pustila. Po meditaci a celkovém zklidnění jsem přijala i tu nejhorší možnost a tou bylo ztratit celý program a tedy přijít o 2,5 měsíce mé práce. Přijala jsem tento strach a smířila se s tím, že jej možná nikdy nenajdu a budu muset věnovat dobrý měsíc tomu, abych teď sama a bez asistentky vše nastavila zpět. Budu tedy muset vrátit peníze všem, kteří vstoupili a vložili do mě svoji důvěru. Jsem s tím smířená, je to v pořádku, žiju, dýchám a jsou to jen dva tři měsíce života, nic víc. Pak jsem opět otevřela počítač a nějakým zázrakem a vy již víte, že náhody neexistují, se ocitla na stránce, kde bylo něco jako odpadkový koš a v něm téměř 20 ztracených stránek programu harmonizace čaker.

 

Možná vás teď napadá, že to není náhoda a že jakýkoli internetový mág by stránky za pár minut obnovil. Ano, je to možné, nevím, pro mě ale ten šok a ta nahromaděná energie málem znamenaly infarkt. Co je ale podstatné je, že jsem se z toho dostala a také dokázala přijmout skutečnost, že vše, co se stalo, bylo výsledkem několikatýdenního stresu a opět mi potvrdilo několik věcí. Otočit situaci pozitivním směrem můžete v jakémkoli okamžiku. To ale neznamená, že se vše změní rázem a během minuty bude zase dobře. I když se program našel, našla jsem ho nějakým vyšším vedením, já totiž ani nevím, že nějaký odpadkový koš existuje, a navíc podpora, která mi psala druhý den, mi psala, že je možné, že stránky již nenajdu, tedy i odborník mi psal, že to možná nebude možné :-). Jenže to už jsem věděla, že i toto nemožné je vlastně možné. Kdybych ale tuto energii nezměnila, věřím a jsem si jistá, že bych program nikdy neobjevila ani já a ani odborník, moje energie by zablokovala přístup.

 

Jak to bude dál s klientkou? Nevím, vše nyní řeším se svým právníkem a tedy s ní bude nejspíš komunikovat on. Služba je poskytnutá, a tak si peníze zasloužím zpět. Co je ale podstatnější než peníze je moje zklamání a na tom musím pracovat já. Nejde už ani o ni jako o mne a mé budoucí klienty.

 

Když vás někdo zklame a vy mu to vyčítáte, pak dovolujete vlastní energii, aby vás opustila, a pak je jedno, zda se jedná o zklamání v lásce, kdy vás opustí partner a nebo o tento druh zklamání, kdy někdo zneužije vaši důvěru. Tedy aspoň tak to vnímám já. Je to moje subjektivní vnímání.

 

Navíc tyto výčitky a negativní energie mohou znamenat další budoucí zklamání, a proto je potřeba tuto energii pročistit a rozpustit. Proto nyní čistím a odpouštím na úrovni duší a zároveň posiluji svoji čakru solar plexu, ta se totiž díky paní nebo slečně Kateřině oslabila a je mojí a jenom mojí zodpovědností ji pro jistotu pročistit, aby neubírala moji energii, která je pro mne a moji práci tolik důležitá.

 

Proto, když vás někdo zraní, zradí, ublíží. Je jedno jestli je to jen váš pocit, protože vše je vlastně velmi subjektviní a tedy nemá cenu řešit, kdo komu ublížil a kdo je ten, komu bylo ublíženo. Vaše energie a pročištění energie je to nejdůležitější. I já jsem hodně váhala, zda vůbec tuto věc právně řešit a i když mám teď stále pocit, že ano, možná za týden změním názor a právníka odvolám. Nicméně ať už tak či onak, musím to řešit předně energeticky.

 

Nyní, když o tom píši, cítím, jak jsem za těch pár dní hodně energie uvolnila. Ještě před pár dny mi pouhé jméno Kateřina doslova vhánělo nejrůznější myšlenky a pocity, ať už naštvané nebo zklamané.

 

Tímto článkem také chci, abyste pochopili, že i když na sobě budete hodně pracovat, budete čistit své čakry, atd., to neznamená, že už se nikdy nic špatného nestane.

Já mám teď období, které má každá žena jednou za měsíc a my ženy jsme v tomto období velmi citlivé, je nesmírně důležité být k sobě shovívavé a dovolit si prožít své emoce. To platí pro ženy i muže. I když se třeba jedná o vztek a vy si prostě zakřičíte. V pondělí, když jsem procházela svým “infarktem”, tak jsem v jednu cvhíli začala hystericky plakat. Nešlo mi to a trochu jsem se přinutila. Pláč je totiž velmi očistný. Pak když jsem stránky našla, jsem plakala znovu, tentokrát ale vděčností a úlevou. Vše se odehrálo během cca 1-2h. A do 18h večer bylo vše zase pod kontrolou. Od té doby je vše lepší a lepší. Otočila jsem bod přitažlivosti.

 

Když jsem v pondělí situaci zvládla, dostala jsem dva milé emaily od klientek, které jsou nyní v programu Harmonizace čaker. Jeden z nich, od Petry, mě doslova zahřál u srdce a vehnal mi slzy do očí. Děkovala mi za mé programy a moji práci. Což je ta nejvyšší odměna, kterou může kouč dostat. Podobných emailů mi chodí poslední dobou čím dál tím víc a já jsem za každý takový email a hlavně za každou rozsvícenou duši nesmírně vděčná. Petry email je výjimečný i v tom, že přišel opravdu v pravou chvíli a jako pohlazení mi dodal potřebnou sílu otočit vše opět tím správným směrem. Navíc, jak mi napsala, jej chtěla poslat již dávno, ale nedostala se k tomu. Nyní, když spadl systém a nemohla se do programu dostat, se naskytla příležitost mi napsat. Což je skoro opět paradox.

Někdy se musí stát něco špatného, abychom druhému řekli to, co v sobě nosíme třeba i několik měsíců nebo v osobních vztazích i několik let. Nemoc nebo problémy naše nebo druhých lidí nám často otevřou oči a hlavně otevřou naše srdce. Často se stává, že se dva lidé v rodině, kteří spolu dlouho nemluvili, udobří ve chvíli, kdy třeba zemře jejich společný blízký člověk nebo když jeden z nich prochází těžkým obodobím. Nebylo by to krásné, kdybychom nečekali, až se stane něco špatného a dokázali druhému říci, jak ho máme rádi, i když je všechno tak nějak v pořádku?

 

Někdy říci druhému, že ho máte rádi, vážíte si ho nebo obdivujete, můžete i ve chvíli, kdy vám on říká něco špatného a je k vám zlý. Jeho zloba je totiž jen jeho zloba a vaše duše se bude cítit lehčeji, řeknete-li tomu druhému, co k němu cítíte. Nenechávejte si to pro sebe, jednou by mohlo být pozdě.

 

Děkuji vám všem za přízeň a krásná slova, kterými mě podporujete v mé práci a jsem šťastná, že mohu být s každým jedním z vás na vaší životní cestě, ať už je tomu díky mým článkům, knize, mým kurzům nebo naší osobní spolupráci.

 

Krásný den a vězte, že ať se děje cokoli, vždycky to můžete změnit. Nic není vytesáno do kamene a záleží jen a jen na vás, kdy z toho období “všehno se to sere” se přesunete do období” všechno jde skvěle a podle mých představ.” :-)

Eva Paclíková
Profesionální vztahová a transformační koučka. Miluje život a osobní růst. Za své poslání považuje pomáhat lidem měnit jejich sny v realitu a učit je, jak posilovat sami sebe zevnitř. Náš vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa! Eva je autorkou tištěných knih Alfa bohyně a Vaše nová realita , eBooku Rozchod jako nová příležitost , tvůrkyní online transformačního programu pro ženy Bohyně lásky a programu Harmonizace čaker. Eva je také mentorkou a průvodkyní skupinových koučinků Přitáhněte si ideálního partnera a také Vytvořte si harmonický vztah duše. Více o Evě se dočtete ZDE.
Komentáře
  • Stáhni si eBook zdarma a objev 5 snadných tipů, jak se začít mít ráda hned teď

    Sebeláska je magnet, který změní tvůj život k nepoznání. Na nic nečekej a začni se mít ráda hned teď. Díky těmto pěti snadným tipům započneš cestu ke své sebelásce a novému životu. Každá cesta, která má tisíce mil, začíná prvním krokem!

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky