Bohyně a peníze

jenny-garrettV pondělí jsem navštívila velmi zajímavé setkání podnikatelek v Praze. Dostala jsem se na něj čirou náhodou. Minulou sobotu mi do emailové schránky přiletěl email z Irska od mé kamarádky a koučky Maeve, která mi psala, že její kolegyně a koučka Jenny Garrett bude v pondělí přednášet pro ženy podnikatelky během business lunch a představí také svoji knihu Rocking your role.

Jelikož vím, že by mi Maeve nedoporučovala nikoho, kdo by za to opravdu nestál a také proto, že sama nyní dokončuji svou první knihu, rozhodla jsem se udělat všechno proto, abych se i takto narychlo mohla zúčastnit.

Odeslala jsem přihlášku a jelikož se oběd musel zaplatit převodem na účet ještě před konáním akce, což vzhledem k tomu, že převod trvá tak dva dny, nebylo úplně reálné. Tak jsem hned hledala kontakt a odeslala email. A jak je mým zvykem, když chci, aby se věci děly tak, jak si přeji, udělala jsem si krátkou meditaci a vyslala své přání, dostala jsem se do stavu, kdy vím, že se tohoto oběda účastním a užívám si společnost ženy, která je mezinárodním speakerem, uznávanou koučkou a také přednáší v rámci TEDx konferencí.

Jenny se stejně jako já zaměřuje na ženské publikum a stejně jako je to u mne, jejím cílem je posílit ženy tak, aby žily život, jaký si zaslouží. Líbí se mi i její moto, které hovoří o tom, že chce posílit ženy, jednu po druhé. I já vždy tvrdím, že i kdyby byla jen jedna žena na světě, které má práce pomůže, aby žila šťastnější a plnohodnotnější život, moje vize se naplní.

Cítila jsem, že Jenny je pro mne skvělý vzor a tak jsem se ponořila do představy, že se s ní setkávám naživo a mohu s ní mluvit a třeba ji do budoucna pozvat do Prahy na některé setkání s mými Bohyněmi.

Musím říci, že jsem byla nadšená. Jenny je nesmírně silná a vnitřně krásná žena, která naprosto přesně ví, co chce a jde si za tím. Vyzařuje z ní upřímná snaha pomoci ženám změnit jejich život k lepšímu.

Její kniha Rocking your role nemohla chybět v mé knihovně a tak jsem si ji samozřejmě koupila a požádala Jenny o podpis. Prohodily jsme pár slov o sobě a o Maeve a já si říkala, to je přesně žena, se kterou se chci do budoucna spojit. Když mi pak o den později přistála ve schránce pozvánka z linked in právě od Jenny, s radostí jsem dala accept. :-)

Když totiž chcete růst a dále na sobě pracovat, je dobré obklopovat se lidmi, kteří jsou o něco dál než vy. Když se chcete naučit hrát na klavír, najděte si učitele, který hraje tak, jak chcete hrát i vy. Když chcete koučovat ženy tak, abyste měnily jejich životy, najděte si kouče, který je o stupínek nebo dva dál než vy a nebo klidně mnohem dál. Jen tak můžete růst a zlepšovat sebe, svou práci a tím lépe a lépe pomáhat svým klientům, aby se měnili s vámi.

O čem je kniha Jenny Garrett a o čem byla její přednáška? O ženách, které vydělávají víc než muž, o ženách samoživitelkách, o ženách, které se rozhodly pracovat a jejich muž zůstává na mateřské a o dalších zajímavých informacích na téma žena a peníze. Její přednáška mi potvrdila, že mnohé informace, které předává ženám, se i já snažím předat vám.

Tou zásadní věcí, kterou se snažím předat svým Bohyním je:

Mějte své vlastní peníze a naučte se vytvářet si hojnost peněz.

Vědomí, že máte svou výplatu, která  je dostatečně vysoká, aby zajistila vás i vaše sny a koníčky a samozřejmě i vaše děti, je nesmírně důležité pro vaše sebevědomí. A jak již dobře víte, sebevědomí a sebeláska jsou základem šťastného vztahu. Když se žena cítí na muži závislá, pak vyzařuje energii podřazenosti a to často i podvědomě. To se kdysi dělo i mně. A tím se stává pro muže neatraktivní, protože muži milují sebevědomé ženy, jejichž energie září sebeláskou, vnitřní hodnotou a zdravým sebevědomím.

Součástí programu Bohyně lásky je lekce věnovaná penězům, protože peníze prostě k Bohyni patří. Peníze nejsou nic jiného než energie a můžete si je do života přitáhnout stejně tak jako cokoli jiného. Začněte se spojovat s hojností peněz. Mentalita hojnosti je něco, co se můžete naučit, je to stejné jako když se učíte jakoukoli novou dovednost. Nejprve nevíte, jak na to, pak tomu začínáte rozumět, ale až když se daná dovednost dostane jak se říká pod vaši kůži, tak v tu chvíli ji děláte automaticky a přirozeně a s mentalitou hojnosti je to to samé – musíte se do ní ponoři tak, aby se vám dostala pod kůži nebo lépe řečeno, aby se uložila do vašeho podvědomí, jenom tak budete zažívat hojnost nejenom v oblasti peněz.

 

A zase ta sebeláska …

Vše se v životě točí kolem sebelásky a vnitřní hodnoty. Když si totiž nepřipadáte dostatečné a hodnotné, pak nedokážete správně ohodnotit svoji práci, nedokážete se otevřít hojnosti, která v tomto Vesmíru existuje a hlavně ji nedokážete přijmout.

Jak by k vám mohly proudit peníze, když si samy sebe nevážíte a nepřipadáte si dostatečné? Peníze k vám proudí vždy skrz jiné lidi. A když vyzařujete energii „nejsem dost dobrá a nemám žádnou hodnotu“, pak tito lidé, ať už je to váš zaměstnavatel nebo klienti tuto vaši energii vycítí a nechtějí vám své peníze dát. Peníze k vám pak neproudí tak, jak byste si přály. Když si ale samy sebe vážíte a cítíte se hodnotné a tedy vysíláte do světa energii „jsem hodnotná a zasloužím si hojnost“, pak vám najednou lidé chtějí platit za vaši práci, jiní lidé vám chtějí dávat dárky a překvapení, cítí vaši novou energii a i to že jste nyní otevřená tyto dary přijímat.

Je to jednodušší než se zdá, ale tu vnitřní práci musíte udělat vy sama. Nestačí říci si „tak a teď si zasloužím všechny dary Vesmíru a od této chvíle jsem dostatečná taková jaká jsem“. Kdyby to bylo takto snadné, pak bych vám to už dávno poradila a všechny byste žily život snů. Ale není to o tolik složitější, jak se možná zdá. Jediné co proto musíte udělat, je nastavit své podvědomí na sebelásku a vnitřní hodnotu a otevřít se hojnosti.

Na chvíli se vrátím k Jenny a její přednášce.

Jenny doporučuje, aby ženy se svými muži o penězích mluvily a domluvily se s nimi na tom, jak v jejich domácnosti budou finance vypadat. Ona sama doporučuje, aby si každý z páru ponechal svůj účet, kam chodí každému zvlášť výplata a pak si otevřeli společný účet, kam každý z nich pošle částku v takovém poměru, který odpovídá jeho platu. Tedy, když váš manžel vydělává 40 tisíc a vy 20 tisíc. tak řekněme, že vy pošlete na společný účet 10 tisíc a on 20 tisíc, tedy půlku svého platu. Samozřejmě je to doporučení. Každý chce něco jiného a to, co je dobré pro mne, nemusí být dobré pro vás. Důležité je s partnerem o penězích otevřeně hovořit.

Jde o to, aby vaše společné peníze byly na jednom společném účtu a vy oba k němu měli přístup a zároveň jste každý měl své vlastní peníze a cítil tak svobodu rozhodování co si za své peníze koupíte. S tím co Jenny doporučuje naprosto souhlasím.

 

Následujte svou vášeň

Jenny také hovořila o tom, že by každý měl následovat svou vášeň. Tedy dělat něco, co ho v životě opravdu baví. A to je další věc, s kterou já naprosto souhlasím. Já sama žiju život snů předně proto, že jsem se rozhodla vrhnout se do svého podnikání a tedy následovat svou vášeň. Pro mne jsou to zákony Vesmíru a transformace životů mých klientů a klientek s pomocí nejrůznějších technik jako jsou meditace, hypnóza, NLP techniky a další.

Měnit jejich životy a vidět, jak se jejich světla rozsvěcují a na tvářích se jim objevují široké úsměvy, slyšet jejich slova upřímné vděčnosti a lásky, to je pro mne vášeň. Je to něco, co mě každý den vytáhne z postele a já se těším, až se spojím se svými klienty na koučinku a budu je opět moci vést a přibližovat je k jejich snům a cílům. Je to práce, kterou jsem vždycky chtěla mít a teď ji mám. Nikdy a za nic bych už ji nevyměnila.

A stejně tak Jenny říká, zeptejte se samy sebe: „Kvůli čemu bych byla ochotná vstát v sobotu nebo v neděli ráno z postele? Co je ta moje vášeň, která i kdybych nemusela vstávat, tak by mě přeci jen vytáhla ven, jak moc bych ji chtěla dělat?“

Zeptejte se samy sebe, co je pro vás takovou vášní, že byste kvůli tomu vyskočily v neděli ráno ze své vyhřáté postele? A pak k tomuto svému snu začněte směřovat, vyplatí se vám to. Do konce života zbývá každé z vás ještě mnoho času, proto je na čase začít svůj život měnit. Pokud nevíte jak, přidejte se k nám do kurzu Bohyně lásky a objevte v sobě svoji vnitřní sílu a krásu, svoji vnitřní Bohyni a začněte žít naplno již teď.

 

Čas pro sebe

Své Bohyně podporuji v tom, aby si daly každý den dar a věnovaly se samy sobě. Pokud jsou v programu Bohyně lásky, pak aby si daly dar a dělaly tato cvičení s vědomím, že se rozmazlují a dopřávají si čas na svoji vnitřní změnu. A ženám, které v programu nejsou nebo už jej dokončily pak doporučuji najít si vždy pro sebe pár minut, kdy se budou rozmazlovat něčím, co milují. Ať už je to procházka se psem, jít si zaběhat do parku, dát si v klidu svoji oblíbenou kávu nebo sklenku vína, začíst se do oblíbené knihy, cokoli. Jenny hodně mluvila o tom, jak je důležité dopřávat si čas sama pro sebe a je to něco pod co bych se okamžitě podepsala. Je to tak nesmírně důležité. Pokud se opravdu milujete, pak sama sobě dopřejete chvilku jenom pro sebe, tzv. „ME TIME“.

Co se mi moc líbilo, byl nápad, který s námi Jenny sdílela. Na začátku každého nového roku si dejte do nějaké misky papírky se svými „odměnami“. Pak se během roku odměňujte a vždy třeba jednou za měsíc si vytáhněte svoji odměnu, a pak jděte a udělejte ji, dopřejte si ji.

A já bych vám doporučila – nečekejte až na začátek příštího roku. Ten nejdůležitější okamžik v životě je TADY A TEĎ.

Tak jděte a udělejte si ještě dnes místo, najděte si nějakou pěknou dózu nebo misku a vymyslete si své odměny do konce roku, pak si je napište na papírek a každý týden (pokud jsou to nějaké menší odměny) nebo každý měsíc si tuto odměnu vytáhněte a pak jděte a dopřejte si ji.

Odměnou může být masáž, kosmetika, procházka bez dětí o samotě, víkend s kamarádkou, večeře nebo diskotéka s kamarádkama. Cokoli co vy považujete za odměnu a odpočinkový/dobíjecí čas. Co vás potěší, rozjasní vaši tvář, čím se chcete rozmazlit.

 

Nastavte si hranice a naučte se říkat NE

Jenny ještě zmínila jednu věc, kterou chci s vámi dnes sdílet a tou je – naučte se říkat lidem NE.

V programu Bohyně lásky učím ženy nastavovat si hranice, to je vlastně to samé. Je zapotřebí umět druhým říci ne, mít svoje hranice, za které nepůjdete. Když si sama sebe vážíte a cítíte se vnitřně hodnotná, pak dokážete druhému říci ne, pokud by to jakkoli omezovalo vaši svobodu, pocit dostatečnosti nebo prostě překračovalo vaše hranice a jakkoli vám to ubíralo čas nebo energii.

Vážit si sebe sama znamená umět říci NE.

Jenny říká krásnou větu, kterou bych byla ráda, abyste si každá zapamatovala – KDYŽ ŘÍKÁM NE, PAK SI LIDÉ VÁŽÍ MÉHO ANO“.

Přeji vám krásný den a nezapomeňte, že druzí si vás váží jen do té míry, do jaké si vy vážíte sama sebe.

Eva Paclíková
Profesionální vztahová a transformační koučka. Miluje život a osobní růst. Za své poslání považuje pomáhat lidem měnit jejich sny v realitu a učit je, jak posilovat sami sebe zevnitř. Náš vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa! Eva je autorkou tištěných knih Alfa bohyně a Vaše nová realita , eBooku Rozchod jako nová příležitost , tvůrkyní online transformačního programu pro ženy Bohyně lásky a programu Harmonizace čaker. Eva je také mentorkou a průvodkyní skupinových koučinků Přitáhněte si ideálního partnera a také Vytvořte si harmonický vztah duše. Více o Evě se dočtete ZDE.
Komentáře
  • Stáhni si eBook zdarma a objev 5 snadných tipů, jak se začít mít ráda hned teď

    Sebeláska je magnet, který změní tvůj život k nepoznání. Na nic nečekej a začni se mít ráda hned teď. Díky těmto pěti snadným tipům započneš cestu ke své sebelásce a novému životu. Každá cesta, která má tisíce mil, začíná prvním krokem!

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky