Až uvěříte tomuto tvrzení, pak se začnou věci měnit

girl-843076_1920Nedávno mě jedna klientka „dostala“, když jsme si při koučinku povídaly a já jí říkala, že je dobré využít během dne volné chvíle (takové ty prostoje) k opakování afirmací. Jako příklad jsem jí dala samu sebe, vysvětlila jsem jí, že dřív jsem se musela nutit, abych si tyto afirmace přeříkávala, třeba když myju nádobí. Dnes už mě ale napadnou tak nějak automaticky a tak ve chvíli, kdy čekám ve frontě nebo na křižovatce na červené anebo třeba u toho nádobí či žehlení, mi automaticky naskočí pozitivní tvrzení, tedy afirmace, a já „jedu“.

Její reakce byla: „A nepřipadáte si, Evo, jako blázen?“

Musím říct, že jsem byla speechless, tedy jsem neměla slov a jen se zasmála, protože takovou odpověď jsem prostě nečekala. Tato klientka mě svojí upřímností často totálně „dostane“. A tak jsem jí jen odpověděla, že se jako blázen necítím.

Pak mě ale, jak to tak bývá, po hovoru napadla otázka, která by se tady hodila a nejenom pro tuto klientku, ale pro kohokoli, komu připadá opakování afirmací jako bláznovství.

„A vy si nepřipadáte jako blázni, když svoji mysl necháte, aby si dělala, co chce a myslela na negativní myšlenky plné hororových scénářů, které by se možná někdy mohly stát a nebo negování všeho toho krásného, co byste mohli v životě zažívat, ale nedovolíte si to?“

 

Všechno, co děláme poprvé, se nám zdá divné

Ano, každý si ze začátku připadá divně, když si opakuje afirmaci, která je přesným opakem toho, co cítí a o čem je přesvědčen. Pokud mám nulovou sebelásku a řeknu si „miluju se“, pak ve mně vznikne divný pocit. Ale…

Ten se jednak časem zjemní a navíc, pokud znáte moji práci, pak často doporučuji toho šotka obejít  a na příklad afirmovat v meditaci. Tehdy je vaše logické myšlení snížené, ty závity, které za normálního života běží na plné otáčky, jsou nyní velmi pomalé a naše podvědomí otevřené novým myšlenkám.

Kdybyste uvěřili tvrzení, které je mimochodem dokonce vědou podložené, že „naše myšlenky vytvářejí, a tedy ovlivňují naši realitu“, pak byste si dali sakra pozor na to, o čem přemýšlíte a zda se zaměřujete na pozitivní afirmace anebo si přehráváte ten rozhovor, který se odehrál minulý rok a dodnes vás štve a vytváří řadu negativních emocí.

A já to tvrzení zopakuji: Vaše myšlenky vytvářejí vaši realitu.

 

Hmm, ale vždyť to já přeci vím, napadá vás. Fajn. A ještě si připadáte jako blázen, když si přeříkáváte pozitivní afirmace? Pokud ano, pak sice víte, že myšlenky vytvářejí realitu, ale necítíte to. Tedy tomu nevěříte na hlubší úrovni, a tím pádem sabotujete sami sebe.

Váš život se nezmění tím, že něco víte. Ale tím, že tomu věříte a hlavně tím, že to uvádíte v praxi. Často slýchám od svých čtenářů anebo i klientů: „No, já tohle znám. A já to vím, četla jsem to, slyšela….“

Fajn, jenže vědět a konat, to jsou dvě různé věci. Všichni víme, že pravidelné cvičení je pro tělo nezbytné, ale kolik lidí to doopravdy dělá? Všichni víme, že prevence je nezbytná. A kolik lidí začne měnit svoji životosprávu až ve chvíli, kdy doktor řekne: „Je to špatné, máte vysoký cholesterol.“ Nebo cokoli jiného.

 

Někdy to vypadá, že všichni všechno víme, ale kolik z nás to skutečně dělá?

Pouze ti lidé, kteří své znalosti převedou v praxi, mohou vidět výsledky. Ale i zde je rozdíl mezi těmi, kteří to zkusí a pak se jim něco nelíbí anebo nehodí, a tak se na to vykašlou a těmi, kteří do toho jdou a dělají tu potřebnou práci i přesto, že se jim nechce nebo nemají náladu, oni prostě vytrvají. Jenom tito lidé mohou vidět změnu. Všichni ostatní spadnou do toho kolotoče a do té víry, že život je těžký a jim se nedaří a jim nebylo dáno anebo je jejich situace přeci tak zvláštní a mnohem složitější než těch, co to dokázali.

Pokud jste se našli, pak víte, kde se skrývá ta zatažená ruční brzda při cestě za vaším vysněným životem. Můžete šlapat na pedál s plynem, jak je libo, ale pokud jste někdy zkoušeli jet se zataženou ručkou, mně se to jednou omylem povedlo, tak víte, že to dost dobře nejde. Velice brzy zjistíte, že se takhle daleko nedostanete, ale vy a předně vaše auto jste totálně vysátí. U auta si toho ještě všimneme včas. V našem životě to mnohdy vůbec nevidíme a divíme se, proč se změna nekoná a my jsme mezitím úplně vyřízení.

Happy manifesting :-)

Eva

Eva Paclíková
Profesionální vztahová a transformační koučka. Miluje život a osobní růst. Za své poslání považuje pomáhat lidem měnit jejich sny v realitu a učit je, jak posilovat sami sebe zevnitř. Náš vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa! Eva je autorkou tištěných knih Alfa bohyně a Vaše nová realita , eBooku Rozchod jako nová příležitost , tvůrkyní online transformačního programu pro ženy Bohyně lásky a programu Harmonizace čaker. Eva je také mentorkou a průvodkyní skupinových koučinků Přitáhněte si ideálního partnera a také Vytvořte si harmonický vztah duše. Více o Evě se dočtete ZDE.
Komentáře
  • Stáhni si eBook zdarma a objev 5 snadných tipů, jak se začít mít ráda hned teď

    Sebeláska je magnet, který změní tvůj život k nepoznání. Na nic nečekej a začni se mít ráda hned teď. Díky těmto pěti snadným tipům započneš cestu ke své sebelásce a novému životu. Každá cesta, která má tisíce mil, začíná prvním krokem!

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky