7 tipů, jak si užít Vánoce o samotě

cinnamon-stars-2991174_1920Některé z vás budou o Vánocích samy. Někdo bude bez partnera, ale s rodinou a někdo jiný bude sám úplně.
Věřte mi, že se to dá zvládnout. Vím, jaké to je a sama jsem takové Vánoce zažila a ne jednou. To poprvé je vždy těžké.

Proto vám nyní dám 7 tipů, jak prožít Vánoce o samotě, bez partnera a bez rodiny. Pokud budete slavit s rodinou, pak vám dám jen jednu radu a tou je: prožijte Vánoce v přítomném okamžiku. Užijte si každou chvíli se svojí rodinou, jako by to byly poslední společné Vánoce. Protože kdo ví, možná to tak bude, příští rok je oslavíte se svým partnerem. Buďte vděčné za to, co máte nebo koho máte ve svém životě. Zítra už tady být nemusí.

A nyní se podíváme na tipy pro ty z vás, které zůstanou úplně samy. Vím, že takové z vás jsou. Minimálně jedna klientka se mi zmínila, že bude o Vánocích sama a mně je jasné, že už jenom ta představa je dost děsivá.

 

Předně, není to tak hrozné, jak se zdá. Vždy, když je něco poprvé, máme strach, nevíme, co nás čeká. Nebudu vám lhát, je možné, že Vánoce probrečíte. Já to tak měla. Brečela jsem jako želva a nebyla jsem k zastavení. Pokud se tak stane, buďte k sobě shovívavé. Jste jenom lidi a máte své pocity. Být na Vánoce sama prostě není lehké a někdy je potřeba nechat svým pocitům volný průběh. Nebojte se toho, bude lépe. Vím to!

Pokud to jenom trochu půjde, pokuste se vyvarovat sebelítosti. Jestliže to nedokážete, tak se nedá nic dělat a poplačte si, uleví se vám.

 

Mých 7 tipů, jak přežít samotu o Vánocích:

 

Tip # 1: 

Štědrý den si naplánujte dopředu. Štěstí přeje připraveným. Na to, na co se připravíte vědomě, to se spíš povede. Mít plán se vždy vyplatí.

 

Tip # 2: 

Vyhraďte si dopoledne na zdobení stromečku a připravování salátu, zdobení bytu, a podobně. Jednoduše se zaměstnejte! Práce často zrelaxuje mozek, který by jinak vytvářel hororové příběhy a scénáře. Dejte svým rukám práci a mozek bude zticha.

 

Tip # 3: 

Jděte se projít. Čerstvý vzduch vám udělá dobře. Navíc v tomto zimním období se osvěží i vaše mozkové buňky a pohyb ve vás probudí endorfiny. Nasaďte si kulicha a rukavice a hurá ven. Odpolední procházka vám dodá více energie a nezapomeňte dýchat zhluboka a samozřejmě buďte v přítomném okamžiku. Jak? Třeba tak, že si budete uvědomovat lidi na ulici nebo přírodu, stromy, keře, ptáčky, pokud nějaké uvidíte. Prohlédněte si své město nebo vesnici očima turisty. Často své město známe, ale nedokážeme obdivovat jeho krásy, jako to dokáží návštěvníci.

 

Tip # 4: 

Kupte si nějaký krásný dárek, třeba jen něco malého. A nezapomeňte jej zabalit. Škoda papíru? Škoda je umřít! Milujete se? Pak si něco kupte, a také si to patřičně zabalte, abyste si mohly svůj dárek večer rozbalit. Třeba nějakou pěknou knížku a nebo něco na sebe. To my máme přece rády, že? :-)

 

Tip # 5: 

Podvečerní přípravy a pohádky. Je Štědrý den a v televizi se to hemží pohádkami, které sice známe nazpaměť, ale které se nikdy neomrzí. Zabalte se do teplé deky, nalijte si vaječňák a hups k telce. Proč ne? Je přeci volno a ten největší dárek, který si můžete dnes dát, je dopřát si klid a pohodu a to i o samotě. A jestli žijete v zahraničí a chybí vám české pohádky, tak si nějaké pusťte na videu nebo youtube. Jestli se vám nechce jen tak ležet a nic nedělat, dokončete poslední přípravy na dnešní pohádkově kouzelný večer.

 

Tip # 6: 

Rozbalujeme dárky a užíváme si vánoční pohodu. Po slavnostní večeři, kterou určitě neošiďte si užijte svá překvapení. Vidíte, jak se hodilo, zabalit si tu novou knížku do vánočního papíru? Nyní se můžete radovat tak jako kdysi před lety a vrátit se do dětských let. Každý je ve své duši malým dítětem, které chce být milováno a rozmazlováno. Pusťte si třeba vánoční koledy, zapalte svíčku a rozmazlujte se přesně tak, jak byste si přály, aby vás rozmazloval váš milující partner. To, co dáte sama sobě, to vám dají i druzí lidé. Dejte si lásku a přijetí a dostanete jej ve stejné míře zpátky.

 

Tip # 7: 

Dnes je kouzelný den, a proto nezapomeňte na vizualizaci a přípravu své budoucnosti. Vaše budoucnost má moc a sílu změnit vaši přítomnost. Přesuňte se ve své mysli do budoucnosti, kde jste již se svým partnerem. Co cítíte? Co vidíte? Co slyšíte? Ponořte se do své vizualizace tak hluboko, abyste ve chvíli, kdy se z ní probudíte, měly pocit, že se to opravdu děje. Nicméně nezasvěcujte celý den jen budoucnosti, žijte přítomným okamžikem a užijte si ho. Možná jsou to poslední Vánoce, kdy máte klid a ticho a kdy si můžete dělat, co chcete.
A jestli se vám dnes nechce převlékat z pyžama, fajn, udělejte si pyžamový den! Hrajte si. Život je hra a když znáte její pravidla, pak je o zábava. Jediné, kdy vám doporučuji se z pyžama převléknout je, až se půjdete provětrat. I když…, dnes je to prý stylové, mít na sobě pyžamo :-), tak to nechám už na vás.

Ať jste zcela samy, s rodinou, ale bez partnera a nebo si užíváte nádherný milující vztah, přeji vám krásné svátky vánoční.

Eva Paclíková
Profesionální vztahová a transformační koučka. Miluje život a osobní růst. Za své poslání považuje pomáhat lidem měnit jejich sny v realitu a učit je, jak posilovat sami sebe zevnitř. Náš vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa! Eva je autorkou tištěných knih Alfa bohyně a Vaše nová realita , eBooku Rozchod jako nová příležitost , tvůrkyní online transformačního programu pro ženy Bohyně lásky a programu Harmonizace čaker. Eva je také mentorkou a průvodkyní skupinových koučinků Přitáhněte si ideálního partnera a také Vytvořte si harmonický vztah duše. Více o Evě se dočtete ZDE.
Komentáře
  • Stáhni si eBook zdarma a objev 5 snadných tipů, jak se začít mít ráda hned teď

    Sebeláska je magnet, který změní tvůj život k nepoznání. Na nic nečekej a začni se mít ráda hned teď. Díky těmto pěti snadným tipům započneš cestu ke své sebelásce a novému životu. Každá cesta, která má tisíce mil, začíná prvním krokem!

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky